:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: cennik usług pielęgniarskich - ceny minimalne - propozycje
PostWysłany: 16 Lut 2009 20:04 

Dołączenie: 02 Lut 2009 20:01
forum-admin napisał(a):
wizyta domowa celem wykonania iniekcji:
podskórnej..................................20 zł
domięśniowej.............................. 20 zł
dożylnej..................................... 20 zl
podłączenia wlewu kroplowego........ 25 zł
bańki..........................................30.00zł
enema........................................30.00zł

wizyta domowa celem pielęgnacji chorego leżącego:
za pierwszą godzinę..................................30 zł
za każdą następna godzinę.........................20 zł

prywatna noc..........................................150 zł

minimalna miesięczna pensja brutto w SPZOZ lub NZOZ:
oddział zabiegowy....................................3000 zł
oddział niezabiegowy............................... 2500 zł
blok operacyjny...................................... 3200 zł
OIT...................................................... 3500 zł
położnictwo........................................... 3500 zł
pracownia endoskopowa............................3000 zł
pielęgniarka epidemiologiczna.................... 3100 zł
izba przyjęć........................................... 2800 zł
zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego... 3200 zł

dodatek ( w % pensji ) za wyższe wykształcenie zawodowe ( magisterskie ).......25%

To jest tylko szkic projektu. Uprzejmie proszę o opinie i własną wycenę. Stwórzmy razem wycenę naszej pracy - żeby były wytypowane minimalne ceny za naszą pracę poniżej których nikt nie zgodzi się pracować.

PostWysłany: 18 Lut 2009 03:21 

Dołączenie: 02 Sty 2009 19:47
prywatna noc, jak to brzmi... :lol:
może należałoby zmienić to nazewnictwo :lol:

PostWysłany: 16 Mar 2009 11:39 

Dołączenie: 15 Mar 2009 15:19
do cennika dodałbym dodatek za kursy kwalifikacyjne 50-100 zł, specjalizacje 200-300zł i nieco zmieniłbym cennik iniekcji-domięśniowe 25zł,dożylne 30zł,założenie wenflonu 30zl.co do dodatku za mgr-a to powinien on zależeć od stażu pracy,kwalifikacji gdyż fakt bycia mgr-em zaraz po studiach,bez doświadczenia i praktyki niewiele wnosi do zawodu a obligatoryjne przyznawanie dodatku za tytuł zaraz po ukończeniu szkoły moim skromnym zdaniem krzywdzi pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem,które z pewnych względów nie mogły lub nie miały możliwości dalszego kształcenia.pozdrawiam.

PostWysłany: 19 Mar 2009 17:12 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
jankesa po uwzględnieniu Twoich sugestii cennik wygląda następująco:

wizyta domowa celem wykonania iniekcji:
podskórnej..................................20 zł
domięśniowej.............................. 25 zł
dożylnej..................................... 30 zł
podłączenia wlewu kroplowego........ 35 zł
bańki..........................................30.00zł
enema........................................30.00zł

wizyta domowa celem pielęgnacji chorego leżącego:
za pierwszą godzinę..................................30 zł
za każdą następna godzinę.........................20 zł

prywatna noc..........................................150 zł

minimalna miesięczna pensja brutto w SPZOZ lub NZOZ:
oddział zabiegowy....................................3000 zł
oddział niezabiegowy............................... 2500 zł
blok operacyjny...................................... 3200 zł
OIT...................................................... 3500 zł
położnictwo........................................... 3500 zł
pracownia endoskopowa............................3000 zł
pielęgniarka epidemiologiczna.................... 3100 zł
izba przyjęć........................................... 2800 zł
zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego... 3200 zł

dodatek ( w % pensji ) za wyższe wykształcenie zawodowe ( magisterskie ) i 5-letni staż zawodowy.......25%
dodatek za ukończony kurs kwalifikacyjny zgodny z zatrudnieniem (np. kurs anestezjologiczny i praca na OIT)..........100 zł
dodatek za ukończony kurs kwalifikacyjny inny niż zatrudnienie ...........50 zł
dodatek za specjalizację........300zł

To jest tylko szkic projektu. Uprzejmie proszę o opinie i własną wycenę. Stwórzmy razem wycenę naszej pracy - żeby były wytypowane minimalne ceny za naszą pracę poniżej których nikt nie zgodzi się pracować.

PostWysłany: 19 Mar 2009 18:49 

Dołączenie: 15 Mar 2009 15:19
bardzo ładnie. teraz mi się podoba. ;)

PostWysłany: 13 Kwi 2009 15:52 

Dołączenie: 11 Kwi 2009 14:30
:D Super propozycje tylko napiszcie co trzeba zrobić aby weszły one w życie

PostWysłany: 06 Kwi 2010 19:55 

Dołączenie: 06 Kwi 2010 19:42
Witam
Dopiero co dołączyłam do forum i przeczytałam wasze wpisy. Nie zgadzam sie z takim podziałem
oddział zabiegowy
oddział niezabiegowy.
Czy uważacie że na oddziale niezabiegowym a na takim pracuje powinnam mieć mniejsza podstawę??? Dlaczego!? Może nie napracuję się przy podawaniu tony kroplówek i zmianach opatrunków( chociaż na Neurologii występują często) ale nadżwigam się jak Pudzian. Kręgosłupy już mamy zjechane równo. Uwazam że powinny być premie w zależności od tzw. ciężkości oddziału. Chcąc mieć większa podstawę wszytkie pielęgniarki poszły by tam gdzie więcej płacą i miałybyśmy same instrumentarjuszki albo OIT.

PostWysłany: 06 Kwi 2010 21:30 

Dołączenie: 09 Maj 2009 17:45
Może moje pytanie będzie popularne inaczej ale chciałabym wiedzieć dlaczego pracując na izbie przyjęć dziewczyny mają mieć niższą podstawę niż ich koleżanki z innych oddziałów? Takie podejście mogę tłumaczyć jedynie tym, że koleżanka nie posiada doświadczenia związanego z pracą w izbie przyjęć. Ja zasuwałam przez 20 lat na izbie i wierzcie mi koleżanki, że nawet podstawa 3500 nie byłaby wygórowaną kwotą. Zgadzam się oczywiście, że należy wycenić swoją pracę i poszczególne zabiegi/czynności/usługi jednak co do określenia stawek i dodatków za staż pracy, wykształcenie i kursy ośmielę się mieć nieco inne zdanie. Koleżanki nie skupiajcie się na próbie ustalenia konkretnych kwot stawek, bo będziemy skazane na ciągłą walkę o swoje prawa i wiecznie będzie przepaść w płacach między nami a lekarzami rozmiaru Wielkiego Kanionu. My dostaniemy podwyżki 300 zł a oni 3000. Wcześniej już przedstawiałam swoje propozycje - wtedy były pozytywnie opiniowane i akceptowane przez nasze szanowne gremium. Może warto byłoby ponownie je przeanalizować i skupić się na przeforsowaniu projektu zarobków, który dawałby poczucie stabilizacji finansowej. W momencie kiedy wzrastałyby wszystkie koszty utrzymania, nasze zarobki też nie stałyby w miejscu ale podnosiłyby się wraz ze wzrostem kosztów utrzymania. Ja osobiście jestem przeciwna dawaniu stawek jedynie za staż pracy. Nie może być tak, że komuś się należy kasa tylko za to, że się urodził trochę wcześniej i ma -naście czy -dzieści/a lat stażu pracy i przez cały ten okres czasu siedział/a bezczynnie na kuperku, a fachowa literatura to była potrzebna tylko np. do rozpalenia w piecu. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam ale uważam, że za staż pracy powinna być wysługa lat, natomiast stawka powinna być zależna od wykształcenia. Niezależnie od tego czy w danym zakładzie pracy pracuje się od początku swojej kariery zawodowej, czy pracowało się jeszcze w pięciu innych wcześniej, powinno to być sumowane i wypłacane w postaci dodatku - oczywiście pod warunkiem, że pracowało się w zawodzie zgodnym z kierunkiem wykształcenia. To, że licencjat jest teraz podstawowym wymogiem wykształcenia do wykonywania zawodu, to nie jest żadna ujma ani poniżenie. Przecież umożliwiono nam uzupełnienie wykształcenia do poziomu licencjata. W chwili obecnej studia są dofinansowane, mają zostać skrócone, dlaczego ciągle szukamy dziury w całym. Jakoś nie słyszałam aby np. nauczyciele walczyli tak bardzo jak my, aby się nie uczyć. Musieli uzupełnić wykształcenie jeśli chcieli dalej pracować na swoich stanowiskach i mieć zarobki równe z innymi koleżankami nauczycielkami. Te osoby, które nie uzupełniły wykształcenia zostały (i to po znajomości) zdegradowane do pracy pań świetliczanek czy bibliotekarek, a inne po prostu zostały zwolnione. Może młodsze koleżanki nie pamiętają tego pospolitego ruszenia nauczycieli w szkołach ale ja pamiętam jak na szybko musieli kończyć szkoły żeby móc zachować pracę. I nie mieli "pomostówek" i skróconych studiów, ani tez dofinansowanych. Z resztą do tej pory jest różnica w płacach w zależności od tego jaki posiadają stopień wykształcenia. I też robią to za własne pieniądze. I jak ma się to do twierdzeń, że każdemu należy się równa płaca za taką sama pracę. Ja stoję na stanowisku, że płaca powinna być zróżnicowana w zależności od wykształcenia. Ponieważ pomimo pełnienia takich samych obowiązków nie pracujemy tak samo. I znowu przepraszam jeśli kogoś uraziłam :oops: ale mam nadzieję, że przynajmniej część koleżanek zrozumie o czym mówię :P . Pozdrawiam serdecznie :)

PostWysłany: 09 Kwi 2010 17:32 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Ja pracuję na bloku i chciałbym zarabiać:
podstawa - 3000 PLN
za mgr 10%podstawy - czyli 300 PLN
za specjalizację pile operacyjną - 25%podstawy czyli 750 PLN

A mam 2599 PLN - w tym dodali mi kiedyś 150 PLN za to że skończyłem studia

PostWysłany: 09 Kwi 2010 22:01 

Dołączenie: 28 Mar 2010 15:29
Temat ten jest tematem eciepecie, bo nie ma złotego środka i jasnej recepty na zadowolenie Naszej grupy zawodowej. ZAWSZE będzie mało! Pozwólcie zatem, że ustosunkuję się tylko i wyłącznie do zróżnicowania płac w kwestii kompetencji naukowych i zawodowych.

Zacznę może od tego, że tytuł mgr. nie uprawnia pielęgniarki do wykonywania czynności specjalistycznych. Mgr. jest tytułem naukowym więc nie pogłębia kwalifikacji w określonej dziedzinie pielęgniarstwa. No może za wyjątkiem działalności dydaktycznej i organizacyjnej (zarządzanie zasobami ludzkimi). Innymi słowy (przepraszam za wyrażenie!) od skrótu MGR - Mogę Gówno Robić. Nie żebym miał coś do magistrów pielęgniarstwa (sam nim niedługo zostanę), ale ta kwestia powinna mieć znaczenie drugorzędowe w określaniu płacy za pracę w Oddziale. Ale do rzeczy.

Ja bym widział płace w systemie punktowym. Określona ilość punktów równa jest określonej kwocie..

Specjalizacje - tyle i tyle punktów
Kursy kw. - tyle i tyle punktów
Szkolenia - tyle i tyle punktów
Umiejętność obsługi nietypowego sprzętu medycznego (potwierdzona kwitkiem oczywiście) tj. dialozator, ECMO, ECC itp.
Obsługa sprzętu medycznego typu respirator, pompy infuzyjne, monitory itp.

ITD.

Generalnie rysuje nam się profil pielęgniarki pracującej w oddziale aparaturowym - inwazyjnym. I tutaj widać pewną zależność..

Nawet ubezpieczalnie to zauważyły.. ;) Im większe ryzyko związane z popełnieniem błędu (wynikającego ze specyfiki czynności wykonywanych), tym większa składka ;) Mnie w PZU za OC (Odpowiedzialność Cywilna od czynów niedozwolonych) dla pielęgniarek policzyła drożej z uwagi na pracę w OIT i Bloku Operacyjnym..

Zasadne zatem jest rozdzielenie płac w zależności od wykonywanej pracy.. I wcale nie czuję się lepszy niż koleżanka z dermatologii czy larynksów. Ale idąc gdziekolwiek z doświadczeniem, kwalifikacjami i umiejętnościami nabytymi w OIT i Anestezji poradzę sobie zawsze.. Przychodzący na OIOM ktoś z zewnątrz niekoniecznie.

Nie widzę sensu dalszego wywodu, bo chyba zostałem zrozumiany..

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość