:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kwalifikacje zawodowe a awans
PostWysłany: 04 Lis 2010 09:38 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
Naczelna Izba opublikowała stanowisko w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy:

Stanowisko nr 49
Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
z dnia 15 września 2010 r.
w sprawie konieczności wprowadzenia zmian w załączniku do rozporządzenia Ministra
Zdrowia i Opieki Społecznej w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na
poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w publicznych zakładach opieki zdrowotnej

Naczelna Rada Pielęgniarek i PołoŜnych proponuje zmiany w Taryfikatorze kwalifikacyjnym stanowiącym załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 29 marca 1999r. (Dz. U. z 1999 r., Nr 30, poz. 300) w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, z uwzględnieniem awansu pionowego i poziomego pielęgniarek i położnych.

PROPOZYCJE ZMIAN:

STANOWISKO: Pielęgniarka/ położna
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: dyplom pielęgniarki/położnej lub dyplom licencjata pielęgniarstwa/połoznictwa

STANOWISKO: starsza pielęgniarka/położna
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: dyplom plus 5 lat stażu

STANOWISKO: Pielęgniarka/ położna kwalifikowana
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: dyplom plus kurs kwalifikacyjny

STANOWISKO: Pielęgniarka /położna specjalista
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: dyplom plus tytuł specjalisty

STANOWISKO: Asystent
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: Mgr pielęgniarstwa/ położnictwa

STANOWISKO: Starszy asystent
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: Mgr pielęgniarstwa/ położnictwa + specjalizacja + 5 lat stażu pracy

STANOWISKO: Z-ca Kierownika Zakładu ds. Pielęgniarstwa /Naczelna pielęgniarka
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: 1. magisterskie pielęgniarskie/położnicze + studia podyplomowe lub specjalizacja plus staż 7 lat,
2. - inne magisterskie mające zastosowanie przy udzieleniu świadczeń w działalności podstawowej i pielęgniarskie/położnicze zawodowe + studia podyplomowe lub specjalizacja (okres przejściowy do 2020 r.) plus staż 7 lat

STANOWISKO: Kierownik komórki organizacyjnej, zastępca kierownika komórki organizacyjnej
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: 1. magisterskie pielęgniarskie/położnicze i specjalizacja plus staż 5 lat,
2. inne magisterskie mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności podstawowej i specjalizacja plus staż 7 lat

STANOWISKO: Kierownik sekcji szkolenia średniego personelu medycznego w wojewódzkim ośrodku doskonalenia kadr medycznych
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:1. mgr pielęgniarstwa/położnictwa plus staż 3 lata
2. inne wyższe mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności podstawowej i średnie medyczne plus staż 3 lata

STANOWISKO: Kierownik komórki organizacyjnej lecznictwa odwykowego
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:wyższe medyczne (w tym magisterskie pielęgniarskie) lub inne magisterskie mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności podstawowej oraz kurs -szkolenie specjalistyczne plus staż 5 lat

STANOWISKO: Starszy: asystent, specjalista
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:magisterskie pielęgniarskie/ położnicze i specjalizacja plus staż 5 lat

STANOWISKO: Starszy koordynator pobierania i przeszczepiania komórek, tkanek i narządów
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:magisterskie pielęgniarskie i przeszkolenie specjalistyczne plus staż 5 lat

STANOWISKO: Asystent, specjalista
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:magisterskie pielęgniarskie/położnicze plus staż 3 lata

STANOWISKO: Koordynator pobierania i przeszczepiania komórek, tkanek i narządów
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:wyższe medyczne (w tym wyższe pielęgniarskie) i przeszkolenie specjalistyczne plus staż 1 rok

STANOWISKO: Specjalista terapii uzależnień
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:wyzsze medyczne, (w tym magisterskie pielęgniarskie) - lub inne magisterskie mające zastosowanie
przy udzielaniu świadczeń w działalności podstawowej oraz kurs - szkolenie specjalistyczne plus staż 3 lata

STANOWISKO: Przełożona pielęgniarek, połoznych, zastępczyni przełożonej pielęgniarek, położnych
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:1. magisterskie pielęgniarskie/położnicze i specjalizacja lub studia podyplomowe plus staż 5 lat
2. inne magisterskie mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności podstawowej i zawodowe pielęgniarskie/położnicze oraz specjalizacja lub
studia podyplomowe (okres przejściowy do 2020 r.) plus staż 5 lat

STANOWISKO: Kierownik: Żłobka, komórki opiekuńczo-leczniczej, leczniczo-wychowawczej
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:magisterskie pielęgniarskie lub inne magisterskie mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności
podstawowej plus staż 5 lat

STANOWISKO; Kierownik centralnej sterylizacji
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:1. magisterskie pielęgniarskie lub inne magisterskie mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności
podstawowej plus staż 3 lata
2. zawodowe pielęgniarskie i kurs kwalifikacyjny plus staż 6 lat

STANOWISKO: Pielęgniarka oddziałowa,zastępczyni pielęgniarki oddziałowej
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: 1. magisterskie pielęgniarskie plus staż 3 lata w szpitalu
2. licencjackie pielęgniarskie specjalizacja plus 5 lat w szpitalu
3. inne magisterskie mające zastosowanie przy udzielaniu świadczeń w działalności podstawowej i zawodowe pielęgniarskie (do 2020r.) plus 5 lat stażu w szpitalu
4. zawodowe pielęgniarskie i specjalizacja (do 2020 r.) plus 7 lat w szpitalu

STANOWISKO;Pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę innych pielęgniarek
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE magisterskie pielęgniarskie plus 3 lata stażu lub zawodowe pielęgniarskie i specjalizacja i 7 lat stażu

STANOWISKO;Starsza: pielęgniarka środowiskowa
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: magisterskie pielęgniarskie i 5 lat stażu lub zawodowe pielęgniarskie i specjalizacja i 7 lat stażu

STANOWISKO;Pielęgniarka środowiskowa
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE magisterskie pielęgniarskie i 1 rok stażu lub zawodowe pielęgniarskie i specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny i 1 rok stażu

STANOWISKO;Pielęgniarka służby medycyny pracy
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 1. Magisterskie pielęgniarskie i specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny
2. zawodowe pielęgniarskie i specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny

STANOWISKO;Pielęgniarka epidemiologiczna
KWALIFIKACJE/DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 1. magisterskie pielęgniarskie/ położnicze i specjalizacja plus 5 lat stażu
2. zawodowe pielęgniarskie/połoŜnicze i specjalizacja plus 7 lat stażu

To tylko wybrane zmiany, które proponuje Naczelna Izba

Temat postu: Re: Kwalifikacje zawodowe a awans
PostWysłany: 07 Lis 2010 14:35 

Dołączenie: 20 Paź 2010 08:02
Myślę że gdyby wszystko szło razem zpieniążkami byłoby całkiem nieżle. Jednak takasytuacja całkowicie skłóci grupy pielęgniarek.Pozdrawiam

PostWysłany: 08 Lis 2010 18:33 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Dla mnie propozycje te są nie do przyjęcia. Nie widzę zasadności uznawania "studiów innych mających zastosowanie..." na stanowisku naczelnej, przełożonej, czy oddziałowej! To nic innego, jak nadal trzymanie na "znaczących stołkach" pań z wykształceniem, które ma zastąpić wykształcenie pielęgniarskie!!! Jak ktoś chce siedzieć na kierowniczym stanowisku w pielęgniarstwie, to i wykształcenie musi mieć wyższe pielęgniarskie!!! Pytam: po co nam w pielęgniarstwie magistrowie od "spraw niepotrzebnych" :!: :!: :!:

PostWysłany: 08 Lis 2010 21:11 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
I znowu się z Tobą zgadzam, generalnie ten wykaz nie jest zły, ale" inne wykształcenie mające............" również bym wyrzuciła.

PostWysłany: 19 Lis 2010 23:26 

Dołączenie: 23 Kwi 2010 16:25
Chciałabym wiedzieć ile i jakie zmiany w grupach tzn. tabelach płac miesięcznych podwyżki otrzymały położne i pielęgniarki po tegorocznych zdanych specjalizacjach od pracodawcy. Liczę, że będzie dużo odpowiedzi z całej Polski. Proszę porozmawiajmy o tym. jest to ważne bo tyle nauki poświęcenia. Wiadomo lekarze po spcjalizacji od razu czują dopływ gotówki , a jak jest z nami kochane koleżanki specjalistki.
Ja zdawałam we wrześniu ale jeszcze nic nie otrzymałam.
Kadrowa powiedziała, że dopiero dostanę w grudniu. ......grudniu.po południu myślę sobie.......
Jaka to jawna niesprawiedliwość lekarze otrzymują jeszcze spłatę , a ja czekam i czekam i mogę się nie doczekać. Dlaczego nie ma, a może jest tylko ja nie wiem decyzji Izb PIP, czy Związków zawodowych czy pracodawcy regulujących kwalifikacje zawodowe i dodatki za to. Czyżby chodziło im tylko o to aby pielęgniarskie specjalizacje były tylko zyskiem władz zawodowych. Wysokie opłaty za koszty uzyskania tytułu, dwa lata strat finansowych Słynny egzamin państwowy i co..??????????
Proszę porozmawiajmy o tym. Może ktoś może mnie doinformować jaką grupę powinnam otrzymać. Jestem z dużym stażem zawodowym po licencjacie i magisterce z VIII grupą :o . Specjalizację zrobiłam po magisterce.

PostWysłany: 20 Lis 2010 17:03 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Nie wiem, czy mam powód do zadowolenia - za tytuł specjalisty otrzymałam 100 zł wyższą podstawę wynagrodzenia. Koleżanka, która pracuje w innym szpitalu (i razem robiłyśmy specjalizację) otrzymała dodatek comiesięczny wysokości 450zł! I gdzie tu logika??? Czy wartość tytułu zależy od pracodawcy??? Ciekawa jestem, jak jest w innych szpitalach? Jeszcze jedno (żeby nie było wątpliwości), mamy takie samo wykształcenie i staż pracy!

PostWysłany: 20 Lis 2010 17:52 

Dołączenie: 10 Maj 2009 14:01
w naszej placówce za specjalizację otrzymujemy 180 zł do podstawy, ale nie od razu tylko musimy się wyczekać i wychodzić należną podwyżkę!

PostWysłany: 21 Lis 2010 03:43 

Dołączenie: 15 Sie 2010 20:27
W naszej placowce dostaje sie za specjalizacje 150 zł. wypłata po miesiącu od daty wpłynięcia informacji o posiadaniu specjalizacji. Dla mnie te wynagrodzenia są żenujace i niesprawiedliwe.

PostWysłany: 22 Lis 2010 20:59 

Dołączenie: 23 Kwi 2010 16:25
Sepecjalistki piszcie jak wasi pracodawcy docenili tytuł specjalisty.
Ja wciąż czekam na odpowiedź z kadr.

PostWysłany: 23 Lis 2010 07:14 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam
za tytuł specjalisty 150PLN (brutto) :lol: - pod warunkiem,że zezwolili Ci łaskawie :roll: :lol: iść na kurs (w ramach własnych urlopów) - bo jak nie pozwolili i zrobiłem sobie we własnym zakresie to FIGA Z MAKIEM :shock: , a nawet bez maku i figi

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość